Úvod info@alperg.cz

Své brány otevírá nová Umělecká škola Tomáše Kubíka

20.04.2013

V těchto dnech zahajuje ostrý provoz nová Umělecká škola Tomáše Kubíka, mladého malíře, který už si vydobyl na české scéně značné renomé. 

V těchto dnech zahajuje ostrý provoz nová Umělecká škola Tomáše Kubíka, mladého malíře, který už si vydobyl na české scéně značné renomé. Škola nabízí celou paletu malířských a kreslířských kurzů pod vedením zkušených lektorů. Mohou ji navštěvovat jak úplní začátečníci včetně dětí, tak zkušenější malíři, kteří si chtějí zdokonalit svoji techniku. Škola sídlí v ateliérových prostorách v ulici Politických vězňů na Praze 1.

„Jsme tu pro všechny, kteří v sobě cítí touhu malovat, kreslit a prostřednictvím výtvarného umění nechat promluvit svůj talent. Mnoho lidí má v sobě tuto touhu zasutou, ale zatím neměli možnost ji uskutečnit a splnit si tak svůj sen. Jak dokládají práce našich absolventů, při správném vedení je možné se velmi rychle zlepšit a dostat se na vysokou úroveň. Malování je ale hlavně radost a zábava, ať už pro děti nebo dospělé. Pro naše žáky pořádáme nejenom kurzy, ale také chodíme na komentované návštěvy českých galerií nebo vyrážíme do zahraničí, například do světových galerií ve Vídni, Drážďanech, Madridu. Našim studentům nabízíme také možnost svá díla vystavit pro veřejnost,“ říkají zakladatelé MgA. Tomáš Kubík a ing. Lilija Voršilková. „Na rozdíl od ostatních škol klademe důraz na kvalitu výuky a individuální přístup ke studentům.“ 

MgA. Tomáš Kubík je absolventem atelieru klasických malířských technik na pražské AVU. Vystavoval mnohokrát doma i v zahraničí, je držitelem několika ocenění a jeho dílo je také zastoupeno v Národní galerii v Praze a v různých soukromých sbírkách. Mezi dalšími lektory jsou například akademický malíř Milan Fibiger, jehož práce zdobí řadu knižních titulů, MgA. Filip Kudrnáč, zkušený portrétista a krajinář, MgA. Zdeněk Daněk, vynikající malíř přírodních motivů, MgA. Klára Stodolová, jež se specializuje na akvarel a další (viz www.malbaakresba.cz/lektori).                                                                                               Dětské kurzy vede MgA. Mgr. Libuše Vendlová, která má jak umělecké, tak pedagogické vzdělání s dlouholetou praxí, a MgA. Zuzana Kieferová, jež vede kurzy etnického malování pro děti. 

Lektoři mají za sebou studia na uměleckých a pedagogických vysokých školách, jsou činnými umělci, kteří vystavují a věnují čas vlastní tvorbě a mají i bohaté zkušenosti s učením a vedením uměleckých kurzů. „Vybíráme lektory empatické. Naším požadavkem je, aby se lektor dovedl vcítit do každého studenta, i třeba do úplného začátečníka, a aby dovedl své žáky inspirovat, motivovat, přispět dobrou radou a vytvořit během svého kurzu celkově příjemnou a tvůrčí atmosféru,“ doplňuje Tomáš Kubík.

Výuka probíhá formou dlouhodobějších kurzů i specificky zaměřených workshopů, kde se každému dostane individuálního vedení od lektora. Kurzy jsou určené jak pro začátečníky, tak i zkušené a pokročilé umělce a probíhají i kurzy pro uchazeče o studium na uměleckých školách nebo pro seniory. Škola nabízí inspirativní prostředí a výuku na profesionální úrovni, ale je také příležitostí k příjemně relaxaci a k setkání s lidmi zajímajícími se o výtvarné umění.  

Přehled v současnosti nabízených kurzů (www.malbaakresba.cz)

 

Umělecká škola Tomáše Kubíka

Umělecká škola Tomáše Kubíka nabízí celou paletu malířských a kreslířských kurzů pod vedením zkušených lektorů. Mohou ji navštěvovat jak úplní začátečníci včetně dětí, tak zkušenější malíři, kteří si chtějí zdokonalit svoji techniku. MgA. Tomáš Kubík je absolventem atelieru klasických malířských technik na pražské AVU. Vystavoval mnohokrát doma i v zahraničí, je držitelem několika ocenění a jeho dílo je také zastoupeno v Národní galerii v Praze a v různých soukromých sbírkách. Mezi dalšími lektory jsou například akademický malíř Milan Fibiger, jehož práce zdobí řadu knižních titulů, MgA. Filip Kudrnáč, zkušený portrétista a krajinář, MgA. Zdeněk Daněk, vynikající malíř přírodních motivů, MgA. Klára Stodolová, jež se specializuje na akvarel a další.

 

© 2012 Alperg Communications, s. r. o., Všechna práva vyhrazena