Úvod info@alperg.cz

StringData dodala svoje řešení do investiční společnosti Pioneer Investments

01.02.2008

Praha 1. února 2008 – Společnost StringData, přední dodavatel informačních technologií a systémů v České republice, oznámila dokončení implementace svého řešení SyDesk v investiční společnosti Pioneer Investments. Cílem nasazení SyDesku je monitoring spolehlivosti a rychlosti odezvy aplikace ARBES TA, která pracuje ve vzdáleném databázovém centru společnosti Pioneer Investments. Takto získaná data poslouží pro analýzu a sledování chování aplikace. Pracovníci Pioneer Investments tak získají neustále aktualizovaný přehled o spolehlivosti a rychlosti odezvy aplikace, což by mělo přispět k pohodlnější práci koncových uživatelů.

SyDesk Pioneer Investments využívá součást řešení SyDesk nazvanou SimSuite, která je schopna pomocí simulačních nástrojů pravidelně simulovat práci uživatelů s aplikací. Tím dochází k celkovému zlepšení kvality práce uživatelů s aplikací a k eliminaci a prevenci neočekávaných stavů, jako je například nedostupnost databáze nebo příliš dlouhá doba odezvy. Pokud se při běhu simulace například zjistí, že nebyla nalezena korektní data, načtení dat trvalo delší dobu než je definovaná mez, oznámí tento stav do dohledového systému a odpovědní pracovníci mohou problém odstranit dříve, než je zaregistrován koncovým uživatelem tohoto systému.

„Aplikaci SimSuite využíváme pro monitoring aplikace pracující v režimu klient/server přes farmu terminálových serverů Citrix. Řešení dodané a zprovozněné firmou StringData nám umožňuje pomocí skriptu simulovat práci uživatele v reálném provozu. Výstupy z aplikace nám slouží nejen pro každodenní monitoring, ale i jako podklad pro jednání s dodavatelem aplikace, směřující k vylepšení funkčnosti. Nasazení aplikace SimSuite nebylo, vzhledem ke specifičnosti provozního prostředí a monitorované aplikaci samé, triviální. Firma Stringdata však toto zadání zvládla k naší spokojenosti,“ uvádí Pavel Janeček, vedoucí oddělení IT, Pioneer Investments.

SyDesk (www.sydesk.cz)

SyDesk je komplexní systém určený pro sběr, zpracování a prezentaci libovolných měřitelných hodnot nejen z prostředí informačních technologií. Systém standardně nabízí nástroje pro sledování dostupnosti a výkonnosti IT systémů a služeb i podpůrné IT infrastruktury, včetně univerzálního rozhraní pro integraci dat ze systémů třetích stran. Pro potřeby objektivního sledování implementuje komplexní podporu definování závislostí mezi jednotlivými službami, jež vyhovuje standardním postupům a metodikám (6Sigma, ITIL).

SyDesk SimSuite

SimSuite integruje nástroje určené k vytváření a následné realizaci simulací uživatelských transakcí v obchodních i podpůrných aplikačních systémech. Řešení přesně podá odpověď na otázku, jak se dané aplikace chovají při užívání koncovým uživatelem/zákazníkem. K dispozici jsou simulační nástroje pro aplikace založené na WWW, MS Windows či JAVA technologiích.

O společnosti Pioneer Investments (www.pioneer.cz)

Původ dnešní skupiny sahá až do roku 1928, kdy byl založen čtvrtý nejstarší fond v USA – Pioneer Fund. V současné době spravují investiční centra skupiny v Bostonu, Dublinu, Milánu, Praze, Singapuru a Varšavě aktiva o objemu více než 213 miliard eur (k 31. prosinci 2007). Sídlem skupiny Pioneer Investments je Miláno a spolu s ostatními kancelářemi v 17 státech po celém světě má 1600 zaměstnanců. Významným mezníkem pro skupinu Pioneer Investments byla změna vlastníka. V roce 2000 italské finanční uskupení UniCredito Italiano uskutečnilo akvizici globálního správce aktiv skupiny Pioneer Investments. V České republice je společnost Pioneer Investments přítomna od roku 1995.

O společnosti StringData (www.stringdata.cz)

Společnost StringData s.r.o. působí na trhu od roku 1993 a za dobu své existence se stala jedním z předních dodavatelů informačních technologií a systémů v České republice. Zaměřuje se především na oblast dohledu a optimalizace IT infrastruktury, systémů a procesů, testování znalostí a bankovních informačních systémů a aplikací. Mezi její nejvýznamnější klienty patří Česká spořitelna, GE Money Bank, Telefónica O2, PPF Group, Wüstenrot a další. Vysokou úroveň poskytovaných služeb zaručuje mimo jiné i firemní členství v ORACLE Partner Network, Czech ICT Alliance, itSMF a Microsoft Partner Program. StringData je také držitelem certifikace ISO 9001:2000 a svá řešení dodává klientům v souladu s postupy ITIL a 6Sigma.

 

© 2012 Alperg Communications, s. r. o., Všechna práva vyhrazena