Úvod info@alperg.cz

Společnost StringData uvádí na trh novou aplikaci Metodika

28.11.2007

Praha 28. listopadu 2007 – Společnost StringData, přední dodavatel informačních technologií a systémů v České republice, představila dnes na tiskové konferenci aplikaci Metodika, která slouží pro vizualizaci procesů v organizacích. Tato aplikace patří do rodiny BPM (Business Process Management) nástrojů, jež organizacím umožňují analyzovat a vylepšovat procesy. Organizace díky těmto nástrojům získávají nejenom možnost rychlého modelování a pochopení svých procesů, ale také základ pro jejich optimalizaci. Vytvořený model podnikových procesů pak vytváří prostor pro odstranění redundantních aktivit a následné zvýšení produktivity.

Logo produktu Metodika společnosti StringData s.r.o. Řešení Metodika pokrývá z hlediska BPM jednak popis a analýzu existujících podnikových procesů, jednak návrh nových procesů. Obsahuje prostředí pro grafické modelování průběhu procesů s různými vstupními a výstupními parametry (včetně souborů - dokumentů, obrázků, šablon). K tomu přidává snadnou možnost distribuce procesů všem uživatelům. Díky přístupu přes webový prohlížeč umožňuje každému zaměstnanci práci s procesními modely. Kromě metodiků má každý uživatel možnost dohledat konkrétní postupy a zjistit zodpovědnosti za jednotlivé kroky.

Mezi klíčové funkce patří editor pro tvorbu procesních diagramů s možností vložení vázaných objektů jako např. rozhodnutí, poznámek atd. Díky užité technologii je možné v rámci editoru snadno publikovat nové verze procesu online. Systém jako celek archivuje historické verze procesů, které je možné kdykoliv zpětně verifikovat, přičemž při vytvoření nové verze jsou zúčastnění pracovníci informování e-mailem s odkazem na daný proces. Díky centralizovanému úložišti mohou být v Metodice uloženy dokumenty v rozličných formátech a jsou touto cestou dostupné všem jejím uživatelům. Mezi další funkce patří např. slovník pojmů, které jsou součástí používané metodiky společnosti, vyhledávání v procesech apod. Mezi pokročilé funkčnosti lze zařadit specializace procesů – tedy možnost vytvářet odlišné verze procesů pro různé organizační jednotky.

Aplikace dává metodikům, manažerům i běžným zaměstnancům přehled o hierarchii procesů a zodpovědností. Její uživatelé získávají na jediném místě komplexní informace o procesech, možnost dohledání konkrétních procesů pro konkrétní situace, přístup k potřebným dokumentům a informace o změnách apod. Ve středních a větších organizacích, pro něž je Metodika určena, je důležitá také zastupitelnost a nahraditelnost jednotlivých zaměstnanců a jejich rolí. Právě v této oblasti může Metodika pomoci a ušetřit náklady například při zaškolování nových pracovníků nebo při nutnosti zastupování.

Metodika vznikla na základě požadavku jednoho z našich bankovních klientů, a proto odráží potřeby reálné organizace. Počítáme ale s jejím rozšířením i do ostatních oborů, jako jsou telekomunikace, dopravní společnosti nebo firmy zabývající se vývojem softwaru. Není přetížená funkcemi a nabízí to, co jednotliví uživatelé skutečně ke své práci potřebují. Vzhledem k tomu je příznivá i její cena,“ říká Robert Šamánek, ředitel společnosti StringData.

StringData s. r. o.

Logo společnosti StringData s.r.o. Společnost StringData s.r.o. (www.stringdata.cz) působí na trhu od roku 1993 a za dobu své existence se stala jedním z předních dodavatelů informačních technologií a systémů v České republice. Zaměřuje se především na oblast dohledu a optimalizace IT infrastruktury, systémů a procesů, testování znalostí a bankovních informačních systémů a aplikací. Mezi její nejvýznamnější klienty patří Česká spořitelna, GE Money Bank, Telefónica O2, PPF Group, Wüstenrot a další. Vysokou úroveň poskytovaných služeb zaručuje mimo jiné i firemní členství v ORACLE Partner Network, Czech ICT Alliance, itSMF a Microsoft Partner Program. StringData je také držitelem certifikace ISO 9001:2000 a svá řešení dodává klientům v souladu s postupy ITIL a 6Sigma.

 

© 2012 Alperg Communications, s. r. o., Všechna práva vyhrazena