Úvod info@alperg.cz

Luxusní bytový dům Vila Verde postaví společnost Hinton

18.04.2012

Vila Verde je jedinečná stavba, organicky zasazená do stávající vilové zástavby v prestižní pražské čtvrti Bubeneč v ulici Vietnamská. 

Umístění nedaleko centra Prahy a blízkost Pražského hradu a největšího pražského parku Stromovka, spolu s výbornou dostupností letiště, činí z tohoto projektu atraktivní investici pro náročnou českou i zahraniční klientelu. Generálním dodavatelem tohoto moderního bytového projektu se stala česká stavební společnost Hinton, která zvítězila ve výběrovém řízení pořádaném developerem projektu, společností Real 11 a.s.

Vila Verde nabídne celkem sedm vzdušných bytů včetně jednoho penthousu, na které připadá čtrnáct podzemních garážových stání. Architektonické řešení dvou prolnutých kvádrů bylo zvoleno kvůli okolní zástavbě, kterou tvoří domy ve stylu moderny a funkcionalismu. Výsledkem je odlehčená, pozitivně působící stavba splňující nejvyšší nároky na pohodlný život. 

„Exkluzívní lokalita a mimořádné architektonické řešení předurčují tento projekt pro zájemce, kteří ocení dobrou adresu a současné kvalitní architekturu. To se odráží i na zájmu zákazníků. V současnosti máme prodány již tři bytové jednotky, což představuje 43 % podlahové plochy. Projekt je nyní ve fázi výstavby, jejíž konec se předpokládá v závěru roku 2012, a k nastěhování bude od poloviny 2013. V projektu je možné ještě dělat na přání klientů dispoziční změny. Každé podlaží je architektem projektu řešeno tak, že je více bytů možno propojit, a to až do varianty vytvoření loftového bytu na celém podlaží,“ říká Jiří Thein, předseda představenstva Real 11 a.s.

Generálním dodavatelem se stala společnost Hinton, nově vzniklá česká stavební firma pod vedením Zdeňka Burdy, bývalého ředitele a předsedy představenstva firmy Skanska. 

„Vila Verde je jedním z prvních bytových projektů, který naše společnost získala. Do budoucna očekáváme, že podobných staveb budeme realizovat více nejenom v Praze, ale i v dalších regionech. Kromě našich dlouholetých zkušeností o našem vítězství ve výběrovém řízení rozhodlo také to, že jsme nabídli příznivou cenu,“ upřesňuje Zdeněk Burda, generální ředitel a předseda představenstva Hinton.

Autory architektonického návrhu jsou ing. arch. Martin Sladký a ing. arch. Zuzana Strouhalová z atelieru de.fakto. „Vnější vzhled budovy vychází z původního a také i dnes relativně optimálního kompozičního členění hmot. Vlastní tvarosloví a povrchy budovy však jednoznačně citují možnosti dnešní architektury. Hmotu objektu tvoří dva kvádry se společným průnikem. Ten přední uliční, který hmotově odpovídá ostatním hmotám v ulici je výrazově intenzivní, zatímco druhý do zahrady ustoupený kvádr je pokryt zelenou fasádou s potlačeným vnímáním oken, a tak splývá s pozadím okolních zahrad. Vnitřní dispozice jednotlivých podlaží a konstrukční řešení umožňuje více možných půdorysných variant na každém patře. Vlastní materiálové provedení budovy i jejího interiéru (standardů) je na vysoké kvalitativní i estetické úrovni,“ uvádí Martin Sladký k projektu.

Objekt je vybaven nejmodernějšími technologiemi, které spolu komunikují prostřednictvím systému IQ HOUSE. Vše je projektováno s důrazem na nejvyšší míru ekonomičnosti a zajištění co nejnižších nákladu na provoz domu. Například větrání každého bytu je vyřešeno řízenou rekuperací, která zajišťuje stále čerstvý vzduch bez nutnosti otevření oken, čímž se tato vila dostává do kategorie energeticky úsporného domu. Samozřejmost jsou dostupné moderní datové a telefonní rozvody. Dále je k dispozici centrální rozvod pozemního televizního signálu, satelitní televize a kabelové televize UPC. Bezpečnost budoucích vlastníků je zajištěna kamerovým systémem, s možností napojení na pult centrální ochrany. 

Prodejcem bytů je renomovaná pražská realitní kancelář Svoboda & Williams.

de.fakto

Atelier de.fakto tvoří tým architektů, designérů a projektantů vedených architektem Martinem Sladkým. Od roku 2001 má tento atelier za sebou kompletní realizace mnoha desítek soukromých a komerčních interiérů a zabývá se celkovým spektrem architektonického servisu staveb ve všech výkonových fázích od návrhu, projektovou dokumentaci, autorský dozor až ke spolupráci s klientem po dokončení díla. Pro práci studia je charakteristický kreativní přístup, originální řešení a úzká spolupráce s klientem na projektu.

 

Hinton

Hinton je stavební společnost, která vznikla v loňském roce a která se zaměřuje na přípravu a realizaci velkých projektů v pozemním stavitelství. Vedení společnosti a její realizační týmy jsou tvořeny zkušenými zaměstnanci, kteří v posledních deseti letech působili v řadách společnosti Skanska a podíleli se na realizaci řady významných staveb, jako např. Sazka Arena, Luxembourg Plaza, AB Siemens a AB PPF Gate. Vedle precizní a kvalitní realizace nabízí společnost technickou, technologickou a nákladovou optimalizaci investorova záměru a propracovaný systém řízení záručního servisu budovy.

 

© 2012 Alperg Communications, s. r. o., Všechna práva vyhrazena